Vítáme Vás na webových stránkách Domu sv. Františka ve  Veselí nad Lužnicí

Cesta kamenů v Domě sv. Františka až do konce května

Cesta kamenů v Domě sv. Františka až do konce května

Veselí nad Lužnicí –  28. února 2019 proběhla v Domě sv. Františka vernisáž výstavy fotografií Cesta kamenů, jejichž autory jsou Luboš Tuháček a aktivizační pracovnice Eva Kutišová. Výstavou se můžete potěšit až do konce května 2019 právě ve veselském Domě sv. Františka.

Autor výstavy Luboš Tuháček28. února 2019 proběhlo v Domě sv. Františka zahájení výstavy fotografií nazvané Cesta kamenů. Autorsky se na ní podílel Luboš Tuháček ve spolupráci s aktivizační pracovnicí Evou Kutišovou. Hudební vystoupení zajistila skupina EASY school z Jindřichova Hradce. Na akci zavítal i prezident Diecezní charity České Budějovice P. Stanislav Brožka.

Autor fotografií Luboš Tuháček je obyvatelem veselského Domu sv. Františka, chráněného bydlení pro osoby se zdravotním postižením. Co ho motivovalo fotografovat právě kameny a jak se "popral" s náročným přírodním terénem na invalidním vozíku?
Kameny mě zajímaly odjakživa, takže nad tématem jsem nemusel dlouho přemýšlet. Jinak to pro mě nebylo náročné, jezdil jsem si a fotil jsem si. O to těžší byl pak výběr, co vystavit a co odložit“.

Výběr toho nejlepšího z cyklu fotografií Cesta kamenů můžete shlédnout až
do 31. května 2019 vždy ve všední dny od 13:30 do 16:30 hod v Domě sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí.

Vystoupení jindřichohradecké EASY schoolNávštěvníci vernisáže výstavy Cesta kamenů

 

 

 

 

 

 

 

Ivana Mrázová, vedoucí Domu sv. Františka

Související články